logo
Xiaomi Pocophone F1 6GB/128GB

Xiaomi Pocophone F1 6GB/128GB

97%
Xiaomi Pocophone F1 6GB/128GB
Krátký popis: Parametry Xiaomi Pocophone F1 6GB/128GB Popis produktu Kromě stylového designu a prostorného širokoúhlého displeje s ...
Výrobce: Xiaomi
Kategorie: Mobilní telefony
Cena od:   8 260 Kč
Popis produktu

Parametry Xiaomi Pocophone F1 6GB/128GB

Popis produktu

Kromě stylového designu a prostorného širokoúhlého displeje s ultrajemným rozlišením vás na Xiaomi Pocophone F1 zaujme především bezkonkurenční výkon, který telefonu propůjčuje současná špička na trhu s mobilními procesory kombinovaná s nadprůměrným množstvím operační paměti. Osmijádrovou sílu doplňuje grafická jednotka se 160% rychlostí předchozí generace a zmínit musíme i specializovaný koprocesor pro umělou inteligenci, která vám usnadní život při každodenním používání telefonu. Setkáte se s ní například při fotografování, kdy pomůže nastavit optimální parametry a vykouzlí profesionální efekt rozostřeného pozadí jako ze zrcadlovky, což dokáže i s přední selfie kamerkou, kde navíc přidá zkrášlovací funkce. Potěší také svižný systém Android a velká baterie s podporou rychlonabíjení.

Maximum výkonu s minimem spotřeby

Srdcem telefonu je špičkový osmijádrový procesor Qualcomm Snapdragon 845 nabízející to nejlepší na poli mobilních čipsetů. Díky pokročilé 10nanometrové technologii se ve srovnání s předchozími generacemi pyšní vyšším výkonem a zároveň nižší spotřebou. O celých 60 % je výkonnější grafická jednotka a koprocesor pro umělou inteligenci je nově rychlý trojnásobně.

Bez jediného zaváhání

Pocophone F1 ve svém těle ukrývá důmyslný chladící systém, který se postará o to, aby vám telefon za každých okolností nabízel spolehlivý výkon bez jakýchkoliv zaváhání či záseků. Odvod tepla z procesoru tak zaručí bezproblémový chod i při hraní náročných her či několika spuštěných aplikacích zároveň.

Energie na počkání

Baterie se chlubí nadprůměrnou kapacitou 4 000 mAh, která představuje dostatečnou dávku energie i pro to nejnáročnější celodenní využívání všech funkcí. Na jediné nabití můžete například celých 30 hodin telefonovat či až 146 hodin poslouchat svoji oblíbenou hudbu. Ať už budete dělat cokoliv, oceníte podporu rychlého nabíjení.

Velké pixely – skvělá citlivost

Zadní, duální fotoaparát sestává z 12ti a 5megapixelového snímače, jejichž jednotlivé světločivné pixely mají nadprůměrnou velikost, a tím pádem se k nim dostane více sytosti, barev a jasu. Obě čočky dokáží rychle automaticky ostřit i v horších podmínkách a v kombinaci umožní pořídit úchvatné portrétové snímky s rozostřeným pozadím. Potěší i stabilizace obrazu a hardwarová redukce šumu.

S umělou inteligencí k profesionální fotografii

Osazený procesor se pyšní speciálním oddílem určeným k efektivnímu zpracování složitých dat, jako jsou právě fotografie či nastavení fotoaparátu. Umělá inteligence tak dokáže mezi 206 naučenými scénami automaticky rozpoznat tu vaši a nastavit vše tak, že na vás bude jen stisknout spoušť.

Selfies jako z ateliéru

Přední fotoaparát se chlubí rozlišením 20megapixelů, přičemž každý z nich má přibližně čtyřnásobně větší plochu, než bývá na poli mobilní fotografie běžné. V praxi tuto výhodu oceníte při zhoršených světelných podmínkách, kdy se k senzoru dostane více informací, takže může vykreslit ostrý a barevně saturovaný portrét. Díky umělé inteligenci se můžete těšit na pokročilé zkrášlovací úpravy a efekt rozostřeného pozadí.

Svižný systém s bleskovými reakcemi

Po boku vynikajícího hardwaru musí stát také vyladěný software, a tak Xiaomi zapracovalo také na operačním systému Android 8.1 Oreo. Ten dostal speciálně upravenou nástavbu vycházející z oblíbeného MIUI, která nově nabídne inteligentní kategorizaci spuštěných aplikací a svižný chod i v případech, kdy jich budete mít otevřeno skutečně hodně. Díky pravidelným aktualizacím bude navíc telefon vždy bezpečný.

Plnohodnotná konektivita

Pocophone F1 přichází vybaven všemi potřebnými porty, které jste běžné zvyklí používat, což se o velké části vlajkových lodí tvrdit bohužel nedá. K telefonu proto normálně připojíte svá oblíbená sluchátka s 3,5mm jack konektorem a vedle toho můžete zároveň nabíjet skrze oboustranný konektor USB typu C. Nenechte se ničím omezovat.

Širokoúhlá podívaná

Displej, který vás upoutá na první pohled, je tvořen širokoúhlým panelem s poměrem stran 18,7:9 a ultrajemným rozlišením Full HD+. Bezrámečkové zpracování znamená pokrytí zářivým obrazem od kraji ke kraji a maximální využitou plochu telefonu, kterou přerušuje pouze výběžek s přední kamerkou a dalšími senzory. Díky tvrzenému sklu Gorilla Glass a ochranému krytu přímo v balení pak výsledek zůstane dlouho ve skvělé kondici.

Top v kategorii