logo
Xiaomi Mi A2 4GB/32GB

Xiaomi Mi A2 4GB/32GB

97%
Xiaomi Mi A2 4GB/32GB
Krátký popis: Parametry Xiaomi Mi A2 4GB/32GB Popis produktu Xiaomi s modelem Mi A2 navazuje na oblíbenou první generaci a i v té ...
Výrobce: Xiaomi
Kategorie: Mobilní telefony
Cena od:   3 790 Kč
Popis produktu

Parametry Xiaomi Mi A2 4GB/32GB

Popis produktu

Xiaomi s modelem Mi A2 navazuje na oblíbenou první generaci a i v té druhé přináší za přijatelnou cenu povedený telefon s čistým systémem Android Oreo a zárukou budoucích aktualizací, vysokým výkonem a povedenými fotoaparáty. Líbit se vám bude také designová stránka, která dovedně uchopila trend celokovových telefonů a vtiskla ho do stylové ultratenké podoby s ergonomicky zaobleným tvarem, příjemným povrchem a minimálními rámečky kolem displeje s jemným Full HD+ rozlišením, širokoúhlým poměrem stran a jemně zahnutým sklem odolným proti prasknutí a poškrábání. Největším lákadlem je však duální fotoaparát, který vyniká i ve tmě a pořizuje působivé snímky se zrcadlovkovým efektem bokeh, stejně jako přední selfie kamerka.

Zaměřeno na fotografii

Chloubou celého telefonu je duální fotoaparát, jehož snímače o rozlišení 20 a 12 megapixelů dokáží hotové divy. Kromě vysokého rozlišení vynikají zejména velkou plochou senzorů, kam tak může dopadnou více světla, které je při focení tou nejcennější komoditou. Díky umělé inteligenci telefon vybere ten nejvhodnější objektiv a nastavení parametrů, takže na vás je jen zmáčknout spoušť.

Zdokonalená selfies

Výrobce postavil do bitvy o nejlepší přední fotoaparát silného bojovníka v podobě 20megapixelové kamerky s ultra velkými pixely, které dokáží zhodnotit i velmi malé množství světla. Pro noční party je v navíc záloze přední blesk s měkkým přisvícením. Aby byly fotky vyváženě prokreslené, můžete zapnout funkci HDR. Největší pokrok se díky umělé inteligenci odehrál v kvalitě „zrcadlovkového“ efektu rozostřeného pozadí a zkrášlujících funkcí.

Dívejte se zeširoka

Prostorný Full HD+ displej s úhlopříčkou 5,99 palce se skrývá pod tvrzeným sklem Gorilla Glass s 2,5D okraji a nabízí širokoúhlý poměr stran 18:9, který si budete pochvalovat zejména při sledování filmů a procházení sociálních sítí či webu – v režimu na výšku se totiž do širokoúhlého displeje vejde více obsahu, a tak výrazně ulevíte vašemu palci od věčného scrollování.

Vysoký výkon, nízká spotřeba

Uvnitř telefonu tepe celkem osm jader procesoru, který jednička s mobilními čipsety - značka Qualcomm - vyrobila vyspělým 14 nanometrovým procesem, který za minimum energie poskytuje maximální výkon, který si při práci i s více spuštěnými aplikacemi budete pochvalovat. Díky silné grafické jednotce si pak zahrajete i náročnější hry.

Vytříbený design, mistrovské zpracování

Nové telefony Xiaomi zažily oproti předchozím generacím výrazný pokrok po stránce designu a dílenského zpracování. Model Mi A2 nabídne pevné, lehké a především tenké celokovové tělo, které díky ergonomicky zaobleným okrajům a speciální povrchové úpravě bude radost držet v ruce. Udělá tak radost odpůrcům skleněných telefonů.

Dokonale čistý systém

Nejste-li příznivci složitých grafických nástaveb, které takřka všichni výrobci přidávají k jinak fungujícímu operačnímu systému, model Mi A2 si zamilujete. Telefon se totiž řadí do programu Android One, což ve zkratce znamená, že se můžete těšit na čistý systém Android v podobě, jak jej Google stvořil. Kromě garance svižného a bezproblémového chodu telefonu jsou velkou výhodou i prioritní aktualizace, které přinášejí lepší bezpečnost a nové funkce.

Top v kategorii