logo
Sony Cyber-Shot DSC-RX100

Sony Cyber-Shot DSC-RX100

94%
Sony Cyber-Shot DSC-RX100
Krátký popis: Parametry Sony Cyber-Shot DSC-RX100 Popis produktu Hlavní předností digitálního modelu RX100 je skloubení kompaktníc ...
Výrobce: Sony
Kategorie: Kompakty
Cena od:   7 990 Kč
Popis produktu

Parametry Sony Cyber-Shot DSC-RX100

Popis produktu

Hlavní předností digitálního modelu RX100 je skloubení kompaktních rozměrů s vysoce pokročilými funkcemi. Právě díky malým rozměrům a lehkému hliníkovému provedení je přístroj snadno přenosný. Začínajícím i pokročilejším fotografům se jistě zalíbí prvotřídní funkce fotoaparátu, jako je veliký snímač, široký rozsah citlivosti ISO, nebo ovládací prvky podobné těm u klasických digitálních zrcadlovek - např. ovládací kroužek na objektivu přístroje. Pořízené snímky zobrazuje displej s úhlopříčkou 7,5 cm na zadní straně fotoaparátu.

Rozměry malý, funkcemi velký

Oproti digitálním zrcadlovkám má tento digitální fotoaparát jednu velkou výhodu, a tou jsou jeho kompaktní rozměry. Ať už se tedy rozhodnete jít nafotit krásné scenérie do přírody, nebo budete chtít zachytit momentky s přáteli, fotoaparát se v pohodě vejde do kapsy. Jeho tělo je vytvořeno z hliníku, je tedy velmi lehký a jeho nošení je tak velice pohodlné. Nebudete se tak muset rozmýšlet, zda jej všude brát s sebou, či nikoliv.

Systematické pořízení snímku

Pořídit povedený snímek není jen tak. V přístroji dochází k souhře 3 faktorů, díky nimž budou pořízené fotky vypadat kvalitně. Nejprve objektiv s širokou clonou zachytí co největší množství světla, poté štafetu převezme veliký snímač CMOS s rozlišením 20,2 megapixelů, který zachytí co nejvíce detailů, a posledním článkem řetězce je výkonný procesor, který upraví hladinu šumu a jemné detaily.

Špatné světelné podmínky nejsou problém

S fotkami za šera či v nočním osvětlení si digitální fotoaparát poradí raz dva. Režim Auto ISO vybere ideální hodnotu citlivosti pro danou situaci. Pokročilejší fotografové si mohou tuto hodnotu nastavit ručně. Na výběr mají ze širokého rozsahu 125 – 6400.

Propracované ovládací prvky

Ovládací prvky fotoaparátu jsou podobně rozmístěné, jako u digitální zrcadlovky. Clona, expozice a další vlastnosti snímku se dají jednoduše nastavit pomocí kroužku na objektivu. Otočný ovladač na vrchní straně přístroje je pak vhodný k rychlému přepínání režimů. Výhodou zařízení je i LCD displej s úhlopříčkou 7,5 cm, na kterém se ihned zobrazí pořízené snímky. Díky technologii pro vysoký kontrast je obsah displeje dobře viditelný i na sluníčku.

Top v kategorii