logo
Sony Alpha A99 II

Sony Alpha A99 II

52%
Sony Alpha A99 II
Krátký popis: Popis produktu Fotoaparát Sony α99 II s „převráceným“ Full-Frame snímačem nabízí nově vyvinuté hybridní automatické ostření s fázovou detekcí, s ...
Výrobce: Sony
Kategorie: Digitální zrcadlovky
Cena od:   89 990 Kč
Popis produktu

Popis produktu

Fotoaparát Sony α99 II s „převráceným“ Full-Frame snímačem nabízí nově vyvinuté hybridní automatické ostření s fázovou detekcí, sledování AF/AE při souvislém fotografování rychlostí 12 sn./s, pětiosou stabilizaci obrazu integrovanou v těle a 4K video. Fotoaparát Sony α99 II s „převráceným“ 42,4 Mpx Full-Frame snímačem nabízí nově vyvinuté hybridní automatické ostření s fázovou detekcí, sledování AF/AE při souvislém fotografování rychlostí 12 sn./s, pětiosou stabilizaci obrazu integrovanou v těle a pokročilé funkce videí v rozlišení 4K. „Převrácený“ snímač Full-Frame CMOS s rozlišením 42,4 megapixelu

Model α99 II se může pochlubit rozlišením přibližně 42,4 efektivních megapixelů a je vybaven 35mm obrazovým snímačem Full-Frame CMOS s „převrácenou“ konstrukcí a nabízí výrazně rozšířený rozsah citlivosti a mimořádně nízký šum. Není také vybaven dolní pásmovou propustí, která by limitovala ostrost, takže každý záběr se pyšní jemnou čistotou od okraje k okraji.

Vysokorychlostní obrazový procesor BIONZ X™ a přední technologie LSI

Obrazový procesor BIONZ X™ využívá detailní reprodukční technologii pro zachycení samé podstaty reality, technologii omezující difrakce pro zachování čistoty i při nastavení vyššího clonového čísla a funkci redukce šumu podle oblasti flexibilně omezující šum a podporující větší detaily. Citlivě zpracovává 42,4 megapixelu dat z obrazového snímače a nabízí věrnější a čistší reprodukci. Model α99 II má podporu přední technologie LSI, která zlepšuje zpracování dat.

Brilantní sledování AF/AE dokonce i při fotografování rychlostí 12 sn./s

Sledujte svůj objekt, ať se pohybuje jak chce. Převratný systém hybridního automatického ostření s fázovou detekcí dokáže zachytit rychlé, neprostřední pohyby – díky hustému pokrytí body AF na rozsáhlé ploše a zrychlenému snímání nového snímače obrazu. Ten umožňuje velmi efektivní zpracování ohromného množství informací z fázové detekce. Díky tomuto propracovanému systému automatického ostření (a také díky rychlejší závěrce založené na nově vyvinuté nabíjecí jednotce mechanismu závěrky) můžete souvisle fotografovat rychlostí až 12 sn./s se stabilním sledováním AF a AE, které vám umožní zachytit rozhodující okamžiky s ostrými detaily, správným zaostřením i expozicí. 8 sn./s při souvislém fotografování s živým náhledem

Fotoaparát dokáže souvisle fotografovat rychlostí až 8 sn./s při fotografování s živým náhledem. Využívá vylepšený algoritmus zobrazení pro hledáček OLED Tru-Finder™ a monitor LCD. Zcela minimální doba zobrazení umožňuje snadno sledovat objekt v pohybu.

Fotografování bez blikání

Blikání zářivek nebo jiného umělého osvětlení je zjištěno automaticky a expozice se nastaví tak, aby minimalizovala vliv blikání na fotografie. Tím se potlačí anomálie expozice a barev, k nimž dochází v horní a dolní části snímků při krátkých časech expozice. Odstraní se i nekonzistence expozice a barev v souvislých snímcích. Můžete sebevědomě fotografovat v interiérovém osvětlení.

Hybridní systém automatického ostření s fázovou detekcí

Model α99 II je vybaven snímačem automatického ostření se 79bodovou fázovou detekcí a snímačem obrazu s největším polem 399 bodů automatického ostření s fázovou detekcí v ohniskové rovině. Originální technologie Translucent Mirror™ společnosti Sony umožňuje světlu dosáhnout současně speciálního snímače automatického ostření a snímače obrazu, takže jsou oba systémy automatického ostření s fázovou detekcí stále aktivní. Přepracovali jsme také algoritmus automatického ostření, takže nyní podporuje hybridní systém automatického ostření s fázovou detekcí. Jeho široké pokrytí a vysoká hustota umožňují dosáhnout rychlejšího automatického ostření i přesnosti a také značně vylepšit výkon sledování. 79 bodů hybridních křížových bodů

Objevte nebývale spolehlivé automatické ostření a sledování. Hybridní systém automatického ostření s fázovou detekcí od společnosti Sony nabízí speciální snímač automatického ostření s body automatického ostření pro fázovou detekci (79 včetně 15 křížových bodů) pro horizontální detekci. Tato oblast bodů automatického ostření je zcela pokrytá 399bodovým snímačem automatického ostření s fázovou detekcí v ohniskové rovině pro vertikální detekci, takže všech 79 bodů automatického ostření může fungovat jako body hybridního křížového automatického ostření. Hustým rozprostřením bodů v celé oblasti a vyladěním rovnováhy mezi rychlou reakcí a stabilitou zajišťujeme, aby bylo sledování stále uzamknuté na objektu a neovlivňovaly ho žádné vzory. Bod automatického ostření v samotném středu navíc funguje jako citlivý snímač F2,8 podporující objektiv, který může mít světelnost až s minimální clonou F 2,8 nebo nižší.

Přesné automatické ostření je efektivní až do jasu EV-4

Dosáhli jsme detekce automatického ostření za nedostatečného osvětlení až do hodnoty EV-4 (středový bod zaostření). Přesný systém automatického ostření bude fungovat správně i při snímání scén v přítmí s použitím vysoké citlivosti ISO. To otevírá nové, dramatické možnosti za nedostatečného osvětlení a nočního snímání.

Pětiosá stabilizace obrazu integrovaná v těle

Tento všesměrový stabilizační systém je jemně vyladěn pro obrazový snímač s vysokým rozlišením a přesně kompenzuje pět typů roztřesení obrazu, které mohou ovlivnit kvalitu obrazu z fotoaparátu α99 II s rozlišením 42,4 MP snímaného z ruky. Systém integrovaný do těla fotoaparátu je navržen pro modely s bajonetem A a nabízí mimořádný výkon u fotografií i videí, ať snímáte na delší ohniskové vzdálenosti, zblízka nebo v noci. Efekty lze sledovat v reálném čase díky funkci živého náhledu. Kompenzace otřesů fotoaparátu je ekvivalentní používání kratšího expozičního času o 4,5 kroku. Máte tak k dispozici výhodu většího výběru z expozičních časů.

O 8 % menší než model α99, se zlepšenou ergonomií

Vlajkový model α99 II se skutečně znovu narodil, a to uvnitř i zvenčí. Je například o 8 % menší než původní model α99, stabilizátor obrazu je navržen nově a kompaktněji a obsahuje další vylepšení, která odrážejí celkovou revizi a přepracování rozvržení a konstrukce těla. Má také zdokonalený grip a nespočet modernizací přinášejících lepší držení, optimalizované použití a velikost, s níž se lépe manipuluje. Novou ergonomii si vychutnáte při fotografování.

Podpora 14bitového formátu RAW

Při záznamu ve formátu RAW napomáhají 16bitové zpracování a 14bitový výstup RAW zachovat maximum detailů a vytvářet snímky nejvyšší kvality s velkým rozsahem tónových přechodů. 14bitový formát RAW (Sony ARW) nabízí optimální kvalitu pro další zpracování obrazu (například pomocí softwaru Image Data Converter). 1: Snímač obrazu 2: Nově vyvinutá vysokorychlostní přední technologie LSI 3: 16bitové zpracování obrazu

Rozšířený flexibilní bodový režim automatického ostření

Díky použití rozšířené flexibilní bodové funkce se automaticky vyberou přilehlé body zaostření, pokud se objekt vzdálí ze zvoleného bodu zaostření. Objekt je tak stále dokonale zaostřen. Je-li režim zaostření nastavený na možnost Rozšířené flexibilní bodové nebo Flexibilní bodové a chcete rychle vybrat požadovanou oblast zaostření, může se počet bodů v oblasti zaostření snížit. Můžete nastavit parametry automatického ostření na jednu z bodových oblastí, čímž se propojí umístění a velikost s oblastí zaostření.

Automatické zaostření na oči

Model α99 II vám díky své funkci automatického zaostření na oči přinese zajímavé momentky výrazů obličeje. Funkce automaticky ostří na oči a sleduje je, i když se obličej hýbe nebo nastaví z profilu, což přináší větší volnost při kompozici.

Robustní tělo z hořčíkové slitiny

Kompaktní tělo fotoaparátu nabízí spolehlivost a příjemnou manipulaci, přičemž odolá náročným venkovním podmínkám. Vnitřní konstrukce a přední, horní a zadní kryt jsou vyrobeny z pevné a odolné hořčíkové slitiny.

Spolehlivý design odolný proti prachu a vlhkosti

Důkladné těsnicí prvky brání pronikání prachu a vlhkosti do těla fotoaparátu a zajišťují bezstarostné snímání v náročném prostředí. Mezi tyto prvky patří těsnění kolem tlačítek a ovladačů a také kryt konektoru médií a okraje krytu, která mají drážkové spoje kryté jazýčkem zajišťující dvojí ochranu, která pevně propojuje jednotlivé panely a součásti.

Opatření proti prachu drží prach a nečistoty mimo přístroj

Speciální potah zabraňuje usazování prachu a nečistot na povrchu snímače obrazu, odkud může být obtížné je odstranit v důsledku změn vlhkosti a teploty. Současně je snazší odstranit usazený prach.

Přední multifunkční ovladač

Vývoj fotoaparátu je vidět na jedné z jeho praktických funkcí ovládání. Tichý ovladač více funkcí, který se představil v původním modelu α99, nyní nabízí nejen jakékoli z přiřazených nastavení (clona expoziční čas, citlivost, ISO, kompenzace expozice, oblast AF, režim AF a další nastavení fotografií a filmů), ale je vybaven také přepínačem zapnutí/vypnutí s cvaknutím v nastavené pozici. Je-li zapnutý, pracuje upřednostňované nastavení pro fotografie, ovládání při použití cvakne, což přináší hmatovou informaci o tom, jak daleko byl ovladač otočen. Je-li vypnutý, ovládání se plynule a potichu vypne, což je upřednostňované nastavení pro záznam videa.

Získání dat o poloze přes Bluetooth®

Pomocí funkce Odkaz na informace o pozici můžete fotoaparát naplno využít všude, kam ho vezmete s sebou. Po spárování fotoaparátu s aplikací PlayMemories Mobile nainstalovanou v kompatibilním mobilním telefonu či tabletu dokáže získat údaje o pozici z mobilního zařízení a zaznamenat je do fotografií. Získané údaje o pozici lze použít i ke korekci data a času ve fotoaparátu a nastavení pozice. Aplikaci PlayMemories Home je poté možné využít v počítači a uspořádat fotografie importované do počítače do mapy.

Volitelné úložiště pro dálkové snímání

Pro dálkové snímání můžete zvolit praktické cíle úložišť fotografií. Když je fotoaparát stále připojen k počítači při dálkovém ovládání fotoaparátu, můžete zvolit, zda se mají fotografie ukládat do fotoaparátu i do počítače, aby bylo možné je vizuálně kontrolovat a nebylo nutné opouštět pozici fotoaparátu. K dispozici je i volba formátu úložiště v režimu RAW+J. Do počítače můžete přenášet pouze soubory JPEG namísto přenášení souborů ve formátu JPEG i RAW, a snížit tak objem dat. Díky tomu můžete prakticky okamžitě kontrolovat přenesené snímky.

Nové režimy měření Highlight (Jas) a Average (Průměr)

Kromě stávajícího maticového režimu se zdůrazněným středem a bodových režimů měření nabízí model α99 II také režim Highlight (Jas). Ten detekuje nejjasnější oblast záběru, aby se předešlo přepalům, a režim Average (Průměr), který dokáže zajistit stabilní automatickou expozici díky změnám kompozice.

Nastavení priority v režimu AWB

Je-li vyvážení bílé nastaveno na Automatické a zdrojem světla jsou žárovky a podobně, lze nastavit prioritu tónu barev na [Standardní], [Okolí] nebo [Bílá]. [Okolí] přináší teplý tón, zatímco priorita [Bílá] přináší přesnou reprodukci bílé.

Úprava standardu expozice

Standardní hodnotu expozice lze upravit od -1 do +1 v přírůstcích po 1/6. Toto nastavení lze použít nezávisle na režimu měření. Takové okamžité změny mohou výrazně změnit zachycení a vytváření památečních snímků.

Minimální expoziční čas pro automatické ISO

Ochraňte svůj snímek pohybujícího se objektu před rozmazáním pomocí nastavení expozičního času, při kterém se při nastavení Automatické ISO začíná měnit citlivost ISO (v režimu P nebo A).

Nahrávání videozáznamů ve vyšším rozlišení 4K

Díky čtení plného počtu pixelů bez technologie pixel binning vykazuje záznam filmů v rozlišení 4K ve formátu Super 35mm ještě detailnější a vynikající zřetelnost, než je u filmů v rozlišení 4K obvyklé. Formát Super 35 mm sbírá přibližně 1,8násobně více informací, než je potřeba pro výstup videa v rozlišení 4K. Nový formát XAVC S navíc umožňuje nahrávání v rozlišení 4K s přenosovou rychlostí až 100 Mb/s, takže v záznamu dokážete zachytit i nejjemnější detaily pohybu.

Vlastní přiřazení tlačítek pro okamžité vyvolání funkce

Fotoaparát můžete nastavit na špičkové výkony a okamžitou možnost zachytit jedinečné okamžiky. Vlastní přiřazení tlačítek se zvolenými funkcemi umožňují dokonale přizpůsobit rozhraní fotoaparátu podle vašich fotografických preferencí. Tlačítko AEL, tlačítko ISO, tlačítko AF/MF, vlastní tlačítko a tlačítko náhledu je možné přiřadit jiným funkcím, které si sami zvolíte. Je možné přiřadit až 65 funkcí, například „APS-C/Super 35mm“ „Živý náhled“. Běžně používané funkce jsou tedy k dispozici pouhým dotykem tlačítka.

Fotografování s nastavením S-Gamut a S-Log

Nastavení S-Gamut a S-Log přináší flexibilitu při natáčení působivějších filmů díky gradaci barev během postprodukce. Křivky gamma S-Log3 a S-Log2 podporují široký dynamický rozsah (až 1300 %) a minimalizují tak přeexponování a zatmění. Funkce S-Log3 gamma v modelu α99 II poskytuje dokonce působivé nastavení 14 kroků šířky a podporuje i nastavení barevného prostoru S-Gamut, S-Gamut3 a S-Gamut3.Cine od společnosti Sony.

Filmové funkce pro profesionální zpracování

Ať jste profesionální fotograf nebo pokročilý fotografický nadšenec, model α99 II vám kdykoli poskytne profesionální výkon. Jeho součástí je nespočet funkcí zvláště zaměřených na postupy produkce filmů. Kromě funkcí obsažených i v předchozím modelu, jako jsou profily snímku, časový kód a čistý výstup HDMI, nabízí tento model také funkci gamma pro monitorování S-Log, režim Zebra pro snazší úpravy expozice a další rozvinuté funkce, které nabízejí solidní základnu pro produkci filmů.

Zpomalení a zrychlení

Proměnlivá rychlost filmového záznamu zvyšuje zájem a zábavu při sledování. Nový režim „S&Q“ podporuje efekty zpomaleného a zrychleného záběru s rychlostí snímků od 1 sn./s do 20 sn./s (100sn./s), volitelně v osmi krocích až 60x (50x) zrychlený záběr a 5x (4x) zpomalený záběr, s možností záznamu v kvalitě Full-HD (50 Mb/s). Můžete si „pohrát s časem“ a komprimovat pohyb slunce a oblaků do krátké sekvence nebo prodloužit klidný okamžik, aby vznikl dojem větší pohody. Poté můžete těmito záběry proložit obyčejný záznam a dodat mu tak komičnost či dramatičnost.

Služba PlayMemories Online™

Zálohujte si své fotografie a videa do bezpečné cloudové služby společnosti Sony a získejte k nim přístup z různých zařízení    

Top v kategorii