logo
Nikon D7200

Nikon D7200

94%
Nikon D7200
Krátký popis: Popis produktu Tento na své rozsáhlé vybavení a odolné tělo překvapivě lehký a kompaktní 24Mpx fotoaparát Nikon D7200 využívá všech svých vlas ...
Výrobce: Nikon
Kategorie: Digitální zrcadlovky
Cena od:   19 590 Kč
Popis produktu

Popis produktu

Tento na své rozsáhlé vybavení a odolné tělo překvapivě lehký a kompaktní 24Mpx fotoaparát Nikon D7200 využívá všech svých vlastností a výbavy, která mu byla dána, na plné maximum a poskytuje tak výjimečnou kvalitu fotografií i videa ve třídě DX DSLR Nikon D7200 představuje vrcholný model řady fotoaparátů formátu DX. Fotoaparát D7200 poskytuje dokonalé statické snímky a exceluje rovněž v oblasti videa. Jde o fotoaparát připravený splnit ambice každého fotografa, který chce pořizovat výjimečné snímky pomocí rychlé, všestranné a plně propojitelné digitální jednooké zrcadlovky. Díky sofistikovaným funkcím je vynikajícím přístrojem pro zkušené fotografy i pro uživatele přecházející z digitálních jednookých zrcadlovek pro začátečníky.

Přístroj D7200 umožňuje díky novému systému automatického zaostřování jako první přístroj formátu DX přesně zaostřovat objekty již od hodnoty osvětlení −3 EV. V kombinaci s širokým rozsahem citlivostí ISO a rychlým sériovým snímáním fotoaparátu tak můžete získat ostré snímky za nízké hladiny osvětlení a dosáhnout brilantní stopáže videosekvencí nočních scén. Tvůrčí možnosti přístroje rozšiřují funkce pro pořizování snímků světelných stop a plynulých časosběrných videosekvencí, stejně jako rozsáhlá řada kompatibilních objektivů NIKKOR DX a FX.

 

Fotoaparát D7200 je rovněž první digitální jednookou zrcadlovkou Nikon s podporou technologie NFC (Near Field Communication). Nyní si uživatelé mohou zvolit, jestli budou chtít přenášet pořízené snímky do chytrého zařízení pomocí technologie NFC nebo pomocí funkce Wi-Fi fotoaparátu. Aby bylo možné používat funkci Wi-Fi, stačí jen stáhnout do chytrého zařízení aplikaci Wireless Mobile Utility. Aplikace je kompatibilní s chytrými zařízeními s operačními systémy iOS i Android.

 

Pokud jde o videosekvence, kombinace všestranných funkcí pro video a lehkého těla fotoaparátu formátu DX činí z přístroje D7200 vítaný příspěvek do libovolného produkčního prostředí. Samostatné menu videosekvencí pro nastavení videa, pokročilé možnosti ovládání zvuku a nejnovější generace předvoleb Picture Control nabízejí vynikající úroveň všestrannosti. A fotoaparát je kompatibilní s novým volitelným bezdrátovým mikrofonem Nikon ME-W1, který umožňuje zachycovat kvalitní zvuk ve vzdálenosti až 50 m.

 

 

Souhrn klíčových vlastností


Obrazový snímač formátu DX s 24,2 milionu pixelů:
pořizuje snímky s širokým dynamickým rozsahem, nízkou úrovní šumu a bohatou barevnou gradací.

 

Systém EXPEED 4:
zvyšuje celkovou úroveň výkonnosti fotoaparátu pro dosažení výjimečných výsledků.

 

Automatické zaostřování profesionální úrovně:
51bodový AF modul Multi-CAM 3500 II. Nabízí pracovní rozsah již od −3 EV (ISO 100, 20 °C).

 

Široký rozsah citlivostí ISO:
umožňuje s jistotou fotografovat při dostupném osvětlení s využitím standardního rozsahu citlivostí ISO 100–25 600.

 

Rychlé sériové snímání:
umožňuje fotografovat snímací frekvenci až 6 sn./s při použití formátu DX a až 7 sn./s při použití výřezu 1,3×. V jedné sérii lze pořídit až 27 12bitových snímků RAW a až 100 vysoce kvalitních snímků JPEG.

 

Neomezené sériové snímání:
při použití sériového snímání můžete fotografovat i časy závěrky v délce 4 s a delšími, a získat tolik snímků, kolik vám umožní vaše paměťové karty a výdrž baterie.

 

Časosběrné videosekvence (časosběrné snímání):
přístroj umožňuje pořizovat časosběrné videosekvence s plynulými expozičními přechody.

 

Snadná propojitelnost:
podpora Wi-Fi a NFC (Near Field Communication) umožňuje snadné sdílení.

 

Videosekvence D-Movie:
fotoaparát nabízí záznam Full HD videosekvencí ve formátu DX frekvencí až 25p/30p, resp. při použití režimu výřezu 1,3× frekvencí až 50p/60p. Samostatné menu videosekvencí umožňuje ukládat nastavení pro videosekvence na jediném místě.

 

Vysoce kvalitní zvuk:
vynikající možnosti pro ovládání zvuku dovolují získat stopáž videosekvencí s profesionálním zvukem.

 

Výřez 1,3×:
nabízí prodloužený dosah teleobjektivu, vyšší rychlost práce a širší pokrytí obrazového pole zaostřovacími poli.

 

Systém Picture Control 2.0:
nabízí sedm volitelných předvoleb Picture Control. Obsahuje novou předvolbu Ploché pro snazší postprodukci a získání maximálního dynamického rozsahu a umožňuje jemné vyvážení úrovně detailů s využitím parametru Zřetelnost.

 

Jasný hledáček:
zobrazuje přibližně 100 % obrazového pole a nabízí vynikající viditelnost v exteriéru i v podmínkách tvrdého protisvětla.

 

Monitor s nastavitelným barevným podáním:
antireflexní 8cm (3,2˝) monitor RGBW LCD s 1 229 000 pixely. Umožňuje přizpůsobit vyvážení barev a jas v libovolném směru.

 

Vysoká pevnost a odolnost:
konstrukce fotoaparátu je prachotěsná a odolná proti klimatickým vlivům a nárazům. Závěrka je testovaná na 150 000 pracovních cyklů.

 

Vestavěný blesk:
nabízí inteligentní i-TTL řízení záblesku a funkci řídicí jednotky.

 

Energeticky úsporná konstrukce:
Fotoaparát pořídí až 1 110 statických snímků a až cca 80 minut stopáže videosekvencí na jedno nabití extrémně kompaktní a lehké dobíjecí lithium-iontové baterie EN-EL15.

 

Paměťová média:
dva sloty pro karty SD zaručují plynulé fotografování. Oba sloty jsou kompatibilní s paměťovými kartami s vysokou kapacitou SDXC a s technologií UHS-I.

Recenze Nikon D7200 (73)

Top v kategorii