logo
Bresser National Geographic 114/500

Bresser National Geographic 114/500

63%
Bresser National Geographic 114/500
Krátký popis: Popis produktu Bresser National Geographic Dob 114/500 je Newtonův zrcadlový dalekohled instalovaný na Dobsonově azimutální montáži. Tento model ...
Výrobce: National Geographic
Kategorie: Dalekohledy
Cena od:   2 885 Kč
Popis produktu

Popis produktu

Bresser National Geographic Dob 114/500 je Newtonův zrcadlový dalekohled instalovaný na Dobsonově azimutální montáži. Tento model je vybaven optikou vysoké kvality, snadno se ovládá a má velmi kompaktní rozměry. S pomocí tohoto teleskopu spatříte dvojhvězdy s úhlový odstupem přes 1,5”, desítky kulových hvězdokup, planetární a difúzní mlhoviny, všechny objekty z katalogu Messier a nejjasnější objekty z katalogu NGC.

Optika

Průměr primárního zrcadla je 114 mm, díky čemuž teleskop zachytí třikrát více světla než modely s aperturou 76 mm. To znamená, že můžete spatřit více astronomických objektů a jejich detailů.

Teleskop je vybaven dvěma okuláry (6 mm a 20 mm) a Barlowovou čočkou 2x. Rozsah zvětšení v základní konfiguraci je 25 – 167x. Hledáček s červenou tečkou vám umožňuje snadno a rychle teleskop nasměrovat na libovolný astronomický objekt.

Při zkoumání Měsíce použijte měsíční filtr (je součástí dodávky). Toto příslušenství snižuje jas Měsíce, takže detaily jeho reliéfu budou kontrastnější a čistější.

Montáž

Optický tubus je instalován na Dobsonově montáži. Tato montáž se velmi snadno sestavuje a nezpůsobí problémy ani začátečníkům. Kompas zabudovaný do základny montáže výrazně zjednodušuje orientaci na noční obloze.

Obsah soupravy:

  • Teleskop Bresser National Geographic 114/500 na Dobsonově montáži
  • Okuláry: 6 mm, 20 mm
  • Barlowova čočka 2x
  • Lunární filtr
  • Hledáček s červenou tečkou
  • Návod k použití a záruční list

Optická konstrukce reflektor

Optický systém

Newton

Apertura, mm 114

Ohnisková vzdálenost, mm 500

Zvětšení, x 25–167

Okuláry 6 mm, 20 mm

Barlowova čočka 2x

Hledáček s červenou tečkou

Filtry v sadě lunární

Řízení teleskopu ruční

Montáž dobsonovská

Typ uživatele začátečníci

Pozorovaný objekt objekty hlubokého vesmíru

Top v kategorii